Ugrás a fő tartalomra

Remény, ha fáj

Oh, a gondtalan gyermekkor − megtalálni az örömöt az apró dolgokban, élénk fantáziával, és boldogan, mint aki még nincs tudatában e világ veszélyeinek és félelmeinek.

De minket is arra hívtak el, hogy gyermeki hitünk legyen, egyszerűen megpihenve és Jézusban bízva.

Azonban, ha őszinte akarok lenni, voltak időszakok, amikor küzdenem kellett e szó fájdalmas valóságától való megkeményedés ellen.

Ahelyett, hogy boldogan tudatában lennék a körülöttünk lévő káosznak, meg kellett küzdjek azzal a valósággal, hogy ez a világ hihetetlenül igazságtalan és aránytalan.

Még hívőként is nehéz megérteni, miért tűnik néhány keresztény élete egyszerűnek, kényelmesnek, könnyűnek, miközben másoké úgy tűnik, hogy a földi poklot élik át.

Bármennyire is igyekszem elnyomni ezeket a zavaros érzéseket, választ követelnek.

Arra kényszerítenek, hogy nehéz kérdéseket tegyek fel.

Ha Isten az Úr minden felett, és minden gyermekét egyenlően szereti, miért engedi, hogy egyesek élete kényelemmel teli legyen, míg mások minden sarkon félelemmel és fájdalommal kell szembe nézzenek?

Miért van az, hogy néhány imára csodás módon válaszol, miközben úgy tűnik, hogy mások imájára évekig hallgat?

Ezek az élet rejtélyes kérdései, melyekre gyakran nem tudjuk a választ.

Tehát egy döntés előtt állunk.

Vagy úgy döntünk, hogy Istenben nem érdemes bízni, mert nem érezzük a jelenlétét, vagy pedig gyermeki hittel gyarapodunk tovább.

Olyan hitre, mely tisztán látja e világ fájdalmát és zavarodottságát, és mégis azt mondja, hogy „ Hová máshová is mehetnék és Kihez is futhatnék? „

Ő az én Atyám, Uram és Megváltóm.

Nem akarom megérteni , hogy miért, egyszerűen csak abban akarok bízni aki Ö, és nem abban amit látok.

Talán ahelyett, hogy úgy látnánk Isten gyermekei iránt érzett szeretetét, mint ami megvédi őket a tűztől, úgy kellene látni irántunk érzett szeretetét, mint ami mellettünk áll a tűzben.

Talán ahelyett, hogy úgy gondolnánk mi húztuk a rövidebbet, azt kellene látnunk, hogy milyen kiváltságosak vagyunk, hogy hordozhatunk egy keresztet, mely halálosnak tűnik, de Krisztus feltámadásának erejével egyesít minket.

Lehet, hogy a földi bánat mélységeire hívott el minket, azért, hogy majd az örökkévaló öröm nagyobb mélységét tapasztalhassuk meg.

Uram, adj nekünk ilyen hitet.









Fordította: Varga-Gyurán Tímea
Lektorálta: Hajdú Andrea

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Igeversek, mint erőforrások az imádkozáshoz (SNI-s gyermekek szülőinek)

Több évvel ezelőtt mindkét kisfiam több diagnózist is kapott, és azon kaptam magam, hogy szorongok és túl vagyok terhelve speciális nevelési igényű gyermekek édesanyjaként. Túlélő módban éltem és kétségbeesetten vágytam Istenre. Imádkoztam és könyörögtem, hogy múljon el a szorongásom, hogy a gyermekeim meggyógyuljanak vagy csodás haladást érjenek el, és hogy a házasságom megerősítést nyerjen a küzdelmek közepette. Úgy tűnt, egy kétségbeesett imádságom sem talál meghallgatásra. Isten távolabbinak tűnt, amikor a legnagyobb szükségem volt Rá, és azt vettem észre, hogy azt kérdezem, talán túl gyenge a hitem, Isten meghallgat-e, Isten jó-e, vagy, ami a legijesztőbb, Isten egyáltalán létezik-e. Eközben a hitbeli krízis közben történt, hogy részt vettem egy női Bibliakörön. Az igazat megvallva nem emlékszem, hogy miről szólt az alkalom, vagy egyáltalán melyik könyvet tanulmányoztuk. Az egyetlen dolog, amire emlékszem az, hogy amikor a csoportvezető megkérdezte, kinek lenne imakérése, én úgy d

Szelektív mutizmus: 4 mód gyermeked felemelésére

Mit tegyél, mikor a gyermeked szelektív mutista? A szelektív mutizmus rejtélyes jelenség a nagyközönség és számos szülő előtt is. Vendégbloggerünk, Lisa Pelissier a lányával folytatott interjúban rávilágít erre az állapotra, és elmagyaráz 4 módot , mellyel támogatni tudja őt. 3 éves volt, amikor abbahagyta a beszédet. Először csak felnőttek előtt. Nincs ebben semmi szokatlan -gondoltam én- hiszen egy hároméves félénk a felnőttek előtt. De aztán nem akart beszélgetni a nagymamájával, azzal, akivel szoros kapcsolatban állt. Zavarba ejtő volt, de még csak 3 éves volt. Mindenki azt mondta, hogy majd kinövi. Sok gyermek átmegy ezeken a fázisokon, amikor nem beszélnek, különösen az óvodások. Mire öt éves lett, már nem beszélt a családon kívüli gyermekekkel sem. 6 éves korára már nem beszélt az unokatestvéreivel sem. 7 éves korára az emberek listája egyre szűkült, és azt is elutasította, hogy hangosan beszéljen hozzám, az anyjához, társaságban. Mi tudtuk, hogy ez nem csupán egy fázis. A fázis