Ugrás a fő tartalomra

7 napos Biblia tanulmány - Remény a fájdalomban - 2. nap: Lesújtva, de nem összetörve

 

Mindenütt bajban vagyunk, de nem szorongattattunk, össze vagyunk zavarodva, de nem esünk kétségbe. Üldözöttek vagyunk, de nem elhagyottak; lehangoltak, de nem elpusztítottak.

Ézs 53,4-5 (King James változat)

Bizonyára Ő viselte bánatunkat és hordozta fájdalmunkat: és mi mégis azt gondoltuk, hogy Istentől szenved és kínoztatik. De Ő megsebesíttetett a mi vétkeinkért, megrontatott a mi bűneinkért: békességünk büntetése Rajta volt, és az Ő sebeivel gyógyultunk meg.

Lesújtva de nem összetörve”

Lesújtott. Összezavarodott. Üldözött. Levert. Úgy gondolom, hogy azonosulni tudsz Pál szavaival. Milyen csapás fenyeget éppen, ami teljesen összetör? Milyen szenvedés teszi próbára a hitedet?

Lehet, hogy egy rosszindulatú betegséggel küzdesz. Lehet, hogy egy rövidebb ideig tartó betegség, ami megakadályoz abban, hogy véghezvidd a terveid. De az is lehet, hogy ezen a héten veszítetted el az állásod és aggódsz, hogy hogyan fogod így eltartani a családodat. Netán egy csúnya rokoni viszály kellős közepén vagy? Vagy esetleg olyasvalakivel házasodtál össze, aki nem követi Krisztust?

Engem a Lyme-kór fenyeget. A Lyme következtében a fizikai fájdalom és a gyengeség a leggyakoribb vendégeim. Vannak időszakok, amikor egy hosszabb ideig tartó jóllét, stabil és reményteljes állapot után egyszer csak ismét bosszút áll rajtam. Ezekben a mélypontokban a határaimat feszegetem, s ahogyan a hitem is nyomás alá kerül, küzdök, hogy erősebben higgyek az evangéliumban− s csak ontom magamból a könnyeimet. Gyakran sírok, mert dühös vagyok vagy rettegek, vagy mert aggódom. Kíváncsi vagyok, hogy vajon mennyivel többet fogok kibírni, ha ez a küzdelem egyszer véget ér és valami jó dolog sül ki belőle.

Hajlamos vagyok azt hinni, hogy az állapotom miatt képtelen vagyok kitörni a lefelé tartó spirálból, amely összezúz testileg és lelkileg egyaránt. Mennyire vágyom arra, hogy a szenvedésben a szívem olyan legyen, mint Pálé. Mennyire hinni akarok ebben a gyönyörű igazságban: Minden módon le vagyok sújtva, de nem összetörve.

Oh, hát nem erre vágysz Te is? Annak biztos tudatára, hogy a szenvedés okozta nyomás nem fog legyőzni?

Hogyan tanulhatjuk meg együtt mondani Pállal, hogy minden módon kínoztatunk, de nem törünk össze? Mi a keresztre tekintünk, és az Egyetlenre, aki azon függött. Jézust általszegezték a mi vétkeink miatt. Összetörték a mi bűneinkért. Ő vállára vette a mi bűneink terhét. Jézus készségesen vállalta a büntetést, amit mi érdemeltünk volna, kiitta értünk a lelki halál poharát.

Isten elvette a legsúlyosabb szenvedésünket − a halált− és legyőzte azt a Krisztusban, tehát többé már nem kell győznünk felette. Az Atya összetörte a Fiát, hogy soha többé ne törjön össze minket a bűn és a halál, s örökkévaló örömben élhessünk az Ő jelenlétében.



8Mindenütt szorongatnak minket, de nem szorítanak be, 

kétségeskedünk, de nem esünk kétségbe;

 9üldözöttek vagyunk, de nem elhagyottak; 

letipornak, de el nem veszünk;
2Korinthus 4:8-9


4Pedig a mi betegségeinket viselte,
a mi fájdalmainkat hordozta.
Mi meg azt gondoltuk,
hogy Isten csapása
sújtotta és kínozta.
5Pedig a mi vétkeink miatt kapott sebeket,
bűneink miatt törték össze.
Ő bűnhődött, hogy nekünk
békességünk legyen,
az ő sebei árán gyógyultunk meg.
Ézsaiás 53:4-5






Forrás: https://www.bible.com/hu/reading-plans/3458-hope-when-it-hurts/day/2

(Kristen Wetherell and Sarah Walton’s new book, “Hope When It Hurts 7 Day Devotional )

used with permission

Fordította: Varga-Gyurán Tímea

Lektorálta: Dr. Takácsné Marsalkó Kinga

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Igeversek, mint erőforrások az imádkozáshoz (SNI-s gyermekek szülőinek)

Több évvel ezelőtt mindkét kisfiam több diagnózist is kapott, és azon kaptam magam, hogy szorongok és túl vagyok terhelve speciális nevelési igényű gyermekek édesanyjaként. Túlélő módban éltem és kétségbeesetten vágytam Istenre. Imádkoztam és könyörögtem, hogy múljon el a szorongásom, hogy a gyermekeim meggyógyuljanak vagy csodás haladást érjenek el, és hogy a házasságom megerősítést nyerjen a küzdelmek közepette. Úgy tűnt, egy kétségbeesett imádságom sem talál meghallgatásra. Isten távolabbinak tűnt, amikor a legnagyobb szükségem volt Rá, és azt vettem észre, hogy azt kérdezem, talán túl gyenge a hitem, Isten meghallgat-e, Isten jó-e, vagy, ami a legijesztőbb, Isten egyáltalán létezik-e. Eközben a hitbeli krízis közben történt, hogy részt vettem egy női Bibliakörön. Az igazat megvallva nem emlékszem, hogy miről szólt az alkalom, vagy egyáltalán melyik könyvet tanulmányoztuk. Az egyetlen dolog, amire emlékszem az, hogy amikor a csoportvezető megkérdezte, kinek lenne imakérése, én úgy d

Remény, ha fáj

Oh, a gondtalan gyermekkor − megtalálni az örömöt az apró dolgokban, élénk fantáziával, és boldogan, mint aki még nincs tudatában e világ veszélyeinek és félelmeinek. De minket is arra hívtak el, hogy gyermeki hitünk legyen, egyszerűen megpihenve és Jézusban bízva. Azonban, ha őszinte akarok lenni, voltak időszakok, amikor küzdenem kellett e szó fájdalmas valóságától való megkeményedés ellen. Ahelyett, hogy boldogan tudatában lennék a körülöttünk lévő káosznak, meg kellett küzdjek azzal a valósággal, hogy ez a világ hihetetlenül igazságtalan és aránytalan. Még hívőként is nehéz megérteni, miért tűnik néhány keresztény élete egyszerűnek, kényelmesnek, könnyűnek, miközben másoké úgy tűnik, hogy a földi poklot élik át. Bármennyire is igyekszem elnyomni ezeket a zavaros érzéseket, választ követelnek. Arra kényszerítenek, hogy nehéz kérdéseket tegyek fel. Ha Isten az Úr minden felett, és minden gyermekét egyenlően szereti, miért engedi, hogy egyesek élete kényelemmel teli legyen, míg mások

Szelektív mutizmus: 4 mód gyermeked felemelésére

Mit tegyél, mikor a gyermeked szelektív mutista? A szelektív mutizmus rejtélyes jelenség a nagyközönség és számos szülő előtt is. Vendégbloggerünk, Lisa Pelissier a lányával folytatott interjúban rávilágít erre az állapotra, és elmagyaráz 4 módot , mellyel támogatni tudja őt. 3 éves volt, amikor abbahagyta a beszédet. Először csak felnőttek előtt. Nincs ebben semmi szokatlan -gondoltam én- hiszen egy hároméves félénk a felnőttek előtt. De aztán nem akart beszélgetni a nagymamájával, azzal, akivel szoros kapcsolatban állt. Zavarba ejtő volt, de még csak 3 éves volt. Mindenki azt mondta, hogy majd kinövi. Sok gyermek átmegy ezeken a fázisokon, amikor nem beszélnek, különösen az óvodások. Mire öt éves lett, már nem beszélt a családon kívüli gyermekekkel sem. 6 éves korára már nem beszélt az unokatestvéreivel sem. 7 éves korára az emberek listája egyre szűkült, és azt is elutasította, hogy hangosan beszéljen hozzám, az anyjához, társaságban. Mi tudtuk, hogy ez nem csupán egy fázis. A fázis