Ugrás a fő tartalomra

STRATÉGIA AZ ÚJÉVRE: HOGYAN MARADJUNK ŐBENNE

A mai blogposzt megírásához különösen alkalmatlannak éreztem magam. Ahogy befejeztünk egy évet, amelyben mindegyikünk hihetetlen kihívásokkal nézett szembe, nem tudok “szakértőként” vagy “tanácsadóként” egyetlen dolgot sem leírni, ami csak megközelítőleg is meg tudná válaszolni azt a kérdést, hogy hogyan tudnánk 2021-et egy jobb évvé tenni, mint az előzőt. 

Elkezdtem megvizsgálni mi ment rosszul 2020-ban. Nem azokat a nyilvánvaló dologra gondolok, amik a világban mentek rosszul, hanem amik énbennem kavarodtak össze. A baj 2020-szal az volt teljes egészében egy másik pályára állított rá, mint amit megszoktam. Speciális nevelési igényű gyerek anyukájaként, oly sok dolog mozdított ki a rutinomból, a komfortzónámból és tékozolt el oly sok lehetőséget, amit „szakértőként” bevethettem volna. Ha a következő évre gondolok, már most tudom, hogy van egy dolog, amit jobban kell csinálnom ahhoz, hogy jobbá tegyem az évet: MEGMARADNI ŐBENNE. 

MOSTANÁBAN JÁNOS KÖNYVÉNEK OLVASÁSÁVAL TÖLTÖTTEM EGY KIS IDŐT ÉS ÚJRA OLVASTAM AZOKAT A SOROKAT, AHOL JÉZUS ARRA KÉR, HOGY MARADJUNK ŐBENNE. JÁNOS 15:4-BEN EZT MONDJA JÉZUS: “MARADJATOK HÁT BENNEM, S AKKOR ÉN IS BENNETEK MARADOK. AMINT A SZŐLŐVESSZŐ NEM TEREMHET MAGA, CSAK HA A SZŐLŐTŐN MARAD, ÚGY TI SEM, HA NEM MARADTOK BENNEM.” (SZENT ISTVÁN TÁRSULATI BIBLIA FORDÍTÁSA). AHOGY 2020 HULLÁMAI ELLENEM TÖRTEK, KIMOZDÍTOTTAK A “BENNEMARADÓ” POZÍCIÓMBÓL. IDŐRŐL IDŐRE AGGÓDÓNAK, MINDENT MEGKÉRDŐJELEZŐNEK ÉS PANASZKODÓNAK TALÁLTAM MAGAM A SZŐLŐTŐN KÍVÜL, AMIN PEDIG RAJTA KELLETT VOLNA MARADNOM. 


Honnan tudhatjuk, hogy nem vagyunk Jézusban? János 15:11 így magyarázza: “Ezeket azért mondom nektek, hogy az én örömöm legyen bennetek is, és teljes legyen az örömötök.”(Szent István Társulati Bibilia fordítása) 

Mit jelenthet ez számomra a gyakorlatban, egy speciális nevelési igényű gyermek édesanyjaként, 2021-ben? Azt jelenti, hogy sokkal több „szünetet“ fogok beépíteni a mindennapjainkba. 
Az iskola újra bezár? Tartsak szünetet, olvassak, imádkozzak és maradjak meg Őbenne. 
Egy szerettem lebetegszik? Tartsak szünetet, olvassak, imádkozzak, és maradjak meg Őbenne.
Egy fájdalmas új diagnózissal vagy viselkedéssel kell szembesülnöm? Tartsak szünetet, olvassak, imádkozzak és maradjak meg Őbenne. 
Újabb kihívással találkozom a családon belül vagy a család környezetében? Tartsak szünetet, olvassak, imádkozzak és maradjak meg Őbenne. 


Ez lehet, hogy egy kicsit túl lelkinek és megfoghatatlannak hangzik gyakorlati útmutatás nélkülinek tűnik, de én mégsem tartom annak. Ebben az évben olyan dolgokat találtam mondani, amiket nem kellett volna mondanom. Olyan dolgokat gondoltam, amiket nem kellett volna gondolnom. Helyet adtam a haragnak, csalódottságnak és a félelemnek, melyeket nem lett volna szabad megengednem magamnak. Ezen dolgok mindegyike olyan reakciót eredményezett a részemről, amely nem kellett volna, olyan döntéseket meghozatalára késztetett, melyeket később megbántam. Épp ezért úgy gondolom, hogy igenis gyakorlatias az az elhatározásom, hogy naponta, amikor felkelek, tudatosan azt fogom választani, hogy „Megmaradjak Őbenne.” Az Ő jelenlétének első helyre tétele meg fogja változtatni a fókuszálásomat és cselekedeteimet nem csak azon az adott napon, hanem az egész éven keresztül is. Jézus parancsolatainak megtartása, – ahogy Ő is rámutat János 15:10-ben – segíteni fogja a megmaradásomat az Ő szeretetében.. Az Ő szeretetében el tudom viselni és úrrá tudok lenni akármilyen élethelyzeten, amit az élet elém hoz. Így meg tudom tartani az örömömet és a békességemet, akkor is, amikor körülöttem mindenhol káosz uralkodik. 

A „Jézusban maradás” személyes haszna világos és nyilvánvaló, de SNI-s szülőként ez nem csak a személyes életünket érinti, túlmutat azon. Ez nemcsak az én túlélésemről szól, hanem arról is, hogy a fiamnak annak ellenére, hogy 20 éves, létfontosságúan szüksége van egy olyan anyára, aki benne marad Jézus szeretetében. Mert ezen év eseményeinek a feldolgozása a fiam részéről teljes egészében attól fog függni, hogy édesanyja miként éli meg azt előtte. 

Imádkozom azért, hogy ez az új évünk messze jobb legyen annál, mint amit remélni vagy elképzelni tudunk. És imádkozom, hogy történjék bármi, mindig a szőlőtőn tudjunk maradni, ami életet, örömet és békét biztosít számunkra. 
Ha még nincs olvasási terved, azt ajánlom, kezdd az új évet János könyvével, emlékeztetve magad arra, hogy miben szükséges megmaradnod a 2021-es év mind a 365 napján. 





Fordította: Major Virág 
Forrás: Melanie Gomez: A strategy For The New Year – Remain In Him 
Lektorálta: Hajdú Andrea

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Igeversek, mint erőforrások az imádkozáshoz (SNI-s gyermekek szülőinek)

Több évvel ezelőtt mindkét kisfiam több diagnózist is kapott, és azon kaptam magam, hogy szorongok és túl vagyok terhelve speciális nevelési igényű gyermekek édesanyjaként. Túlélő módban éltem és kétségbeesetten vágytam Istenre. Imádkoztam és könyörögtem, hogy múljon el a szorongásom, hogy a gyermekeim meggyógyuljanak vagy csodás haladást érjenek el, és hogy a házasságom megerősítést nyerjen a küzdelmek közepette. Úgy tűnt, egy kétségbeesett imádságom sem talál meghallgatásra. Isten távolabbinak tűnt, amikor a legnagyobb szükségem volt Rá, és azt vettem észre, hogy azt kérdezem, talán túl gyenge a hitem, Isten meghallgat-e, Isten jó-e, vagy, ami a legijesztőbb, Isten egyáltalán létezik-e. Eközben a hitbeli krízis közben történt, hogy részt vettem egy női Bibliakörön. Az igazat megvallva nem emlékszem, hogy miről szólt az alkalom, vagy egyáltalán melyik könyvet tanulmányoztuk. Az egyetlen dolog, amire emlékszem az, hogy amikor a csoportvezető megkérdezte, kinek lenne imakérése, én úgy d

Remény, ha fáj

Oh, a gondtalan gyermekkor − megtalálni az örömöt az apró dolgokban, élénk fantáziával, és boldogan, mint aki még nincs tudatában e világ veszélyeinek és félelmeinek. De minket is arra hívtak el, hogy gyermeki hitünk legyen, egyszerűen megpihenve és Jézusban bízva. Azonban, ha őszinte akarok lenni, voltak időszakok, amikor küzdenem kellett e szó fájdalmas valóságától való megkeményedés ellen. Ahelyett, hogy boldogan tudatában lennék a körülöttünk lévő káosznak, meg kellett küzdjek azzal a valósággal, hogy ez a világ hihetetlenül igazságtalan és aránytalan. Még hívőként is nehéz megérteni, miért tűnik néhány keresztény élete egyszerűnek, kényelmesnek, könnyűnek, miközben másoké úgy tűnik, hogy a földi poklot élik át. Bármennyire is igyekszem elnyomni ezeket a zavaros érzéseket, választ követelnek. Arra kényszerítenek, hogy nehéz kérdéseket tegyek fel. Ha Isten az Úr minden felett, és minden gyermekét egyenlően szereti, miért engedi, hogy egyesek élete kényelemmel teli legyen, míg mások

Szelektív mutizmus: 4 mód gyermeked felemelésére

Mit tegyél, mikor a gyermeked szelektív mutista? A szelektív mutizmus rejtélyes jelenség a nagyközönség és számos szülő előtt is. Vendégbloggerünk, Lisa Pelissier a lányával folytatott interjúban rávilágít erre az állapotra, és elmagyaráz 4 módot , mellyel támogatni tudja őt. 3 éves volt, amikor abbahagyta a beszédet. Először csak felnőttek előtt. Nincs ebben semmi szokatlan -gondoltam én- hiszen egy hároméves félénk a felnőttek előtt. De aztán nem akart beszélgetni a nagymamájával, azzal, akivel szoros kapcsolatban állt. Zavarba ejtő volt, de még csak 3 éves volt. Mindenki azt mondta, hogy majd kinövi. Sok gyermek átmegy ezeken a fázisokon, amikor nem beszélnek, különösen az óvodások. Mire öt éves lett, már nem beszélt a családon kívüli gyermekekkel sem. 6 éves korára már nem beszélt az unokatestvéreivel sem. 7 éves korára az emberek listája egyre szűkült, és azt is elutasította, hogy hangosan beszéljen hozzám, az anyjához, társaságban. Mi tudtuk, hogy ez nem csupán egy fázis. A fázis